پرسش و پاسخ

بازدید: 96

سوالات متداول پروانه بهره برداری

سوال- پروانه بهره برداری چیست ؟

پروانه بهره داری یا گواهی بهره برداری برگه ای ایست که از سوی وزارت صنعت و معدن برای شما صادر می گردد تا به شما اجازه دهد که خط تولید خود را راه اندازی کنید و اصطلاحا " از کارخانه خود بهره برداری کنید .

 

سوال- مراحل اخذ پروانه بهره برداری به چه صورت است ؟

پس از اخذ جوازتاسیس در شهرک های صنعتی ، اجاره محل کار ویا خرید زمین جهت احداث کارخانه و یا تولید آزمایشی و استقرار قانونی در محل مورد نیاز باید ، تقاضای پروانه بهره برداری دهید با این تقاضا پس از بازدید بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت از خط تولید و انجام استعلامات لازم و متنوع گواهی یا پروانه بهره برداری برای شما صادر می گردد.

 

سوال – پروانه بهره برداری قابل انتقال است ؟

پروانه بهره برداری قابلیت انتقال به اشخاص ثالث را به شرط تنظیم سند صلح نامه انتقال کامل مالکیت مکان و خطوط تولید و سایر موارد قانونی خواهد داشت.

سوال- مدارک لازم جهت اخذ پروانه بهره برداری چیست؟

کلیه مدراک ثبتی شرکت به همراه روزنامه رسمی شرکت ،تکمیل پرسشنامه و پروانه بهره برداری در سامانه بهین یاب ، مدارک مربوط به محل احداث کارخانه ، مدارک مربوط به خرید تجهیزات ، استخدام نیرو ، قبوض حامل های انرژی محل واحد صنعتی و فیش های واریزی می باشد.

 

سوال- مدت اعتبار پروانه بهره برداری چقدر است ؟

درحال حاظر پروانه های  بهره برداری صادره فاقد تاریخ انقضای اعتبارهستند و فقط در صورتی که خط تولید جمع شود ویا مدت زمان طولانی کارخانه تعطیل بشود و یا آمار تولیدهای سه ماهه خود را ارائه ندهد پروانه مذکور تعلیق و در مواردی ابطال می گردد.

 

نظرات