سیب سلامت

بازدید: 184

 سیب سلامت چیست؟

سیب سلامت در واقع نشان و علامت غذا و دارو است.سازمان غذا و دارو این نشان را بر روی محصولاتی قرار می دهد که فاکتورهای سلامتی که این سازمان تعیین کرده است را داشته باشند.

مدت اعتبار سیب سلامت برای محصولات

به مدت ۲ سال از زمان تحویل نشان سیب سلامت اعتبار خواهد داشت .

مراحل اخذ سیب سلامت 

ابتدا متصدی واحد تولیدی درخواست اخذ سیب سلامت را اعلام می نماید سپس بعد از بررسی محصول توسط دانشگاه علوم پزشکی نماینده قانونی سازمان غذا و دارو و تایید آنها ، سپس ارسال به کمیته کشوری و تایید نهایی توسط آنها شما محصول تان دارای نشان سیب سلامت خواهد بود.

حساسیتی که همواره کارشناسان سیب سلامت برای دادن سیب سلامت به ممتقاضی ها نشان می دهند باعث میشود مصرف کنندگان به راحتی از محصول دارای این نشانه استفاده نمایند.

سیب سلامت به چه محصولاتی داده می شود؟

محصولاتی که از قبل پروانه ساخت داشته باشند.

محصول شما در صورتی که مواردی که مدنظر سازمان غذا و دارو است را رعایت کرده باشند .

استفاده از حداقل کالری در محصول تولیدی

از مواد شیمایی برای تولید محصول استفاده نشده باشد.

اسید چرب، ترانس در محصولات نباشد و از نمک به میزان کم استفاده شده باشد.

و شما اگر به عنوان یک تولید کننده تلاش خود را کرده باشید تا محصول را به گونه ای تولید کنید که از مواد تماما طبیعی استفاده شده باشد ۱۰۰ درصد مورد تایید وزارت غذا و دارو خواهد بود .

شرایط دریافت و اخذ سیب سلامت در ایران

ابتدا شما به عنوان یک تولید کننده باید به حساب بیاید از قبل مجوزهای بهداشتی و مجوزهای تولید را از غذا و دارو دریافت کرده باشید و محصولتان تولید شده باشد.

سپس بعد از ثبت نام در سایت سازمان غذا ودارو و درخواست اخذ سیب سلامت با نظر کارشناس به شما داده می شود ( زمانی که کارشناس محصول را رویت مورد ازمایش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته باشد سپس سیب سلامت به مدت ۲ سال به شما داده خواهد شد ).

سیب سلامت همانطور که گفته شد به محصولات تولیدی داده میشود

زمانی که این محصولات به پروسه تولید می رسند باید یک نام برای ارائه آنها در بازار و ایجاد وجه تمایز آنها با سایر محصولات مشابه باشد بهترین راه نیز ثبت برند ( نام و علامت ) برای محصول موردنظرتان است . تا علاوه بر داشتن تمامی اصول بهداشتی و نشان سلامت یک نام مختص به خود را نیز داشته باشد .

 

 

نظرات